W jakim wypadku należy zamontować instalację przeciwwilgociową?

Nowoczesne budownictwo stale ewoluuje, proponując coraz więcej nieszablonowych rozwiązań. Jeśli jednak stawiamy dom, pewna sprawa jest niezmienna od dziesiątek lat – chodzi o instalacje przeciwwodne. Dzieli się je na parę rodzajów, a każdy z nich jest przeznaczony do innych gruntów, na jakich dom ma się znajdować. 

Kiedy izolacje przeciwwilgociowe są konieczne?

Najważniejszym zastosowaniem, które mają instalacje przeciwwilgociowe, jest w pierwszej kolejności ochrona podziemnych części domu. Lekkie instalacje przeciwwilgociowe stosuje się, kiedy dom znajduje się na gruntach przepuszczalnych, takich jak żwir lub piasek. Kiedy jednak nie znajduje się na nich bezpośrednio, lecz pod warstwą nieprzepuszczalnych gruntów występują wspomniane grunty przepuszczalne, to instalacje przeciwwilgociowe również będą niezbędne. 

Zalety tego rozwiązania

Korzyści, jakie zapewniają instalacje przeciwwilgociowe, można wymieniać nieustannie. Wydaje się jednak, że czasami jest to pomijana kwestia podczas planowania budowy domu – nie powinno tak być, ponieważ jest to jeden z najważniejszych elementów całej konstrukcji, który zapewnia jej bezpieczeństwo oraz stabilizację. W związku z tym należy zaopatrzyć się w odpowiednie instalacje przeciwwilgociowe, jeśli grunt choć trochę tego oczekuje. 
Szukasz fachowców? Sprawdź: ekipa budowlana | remonty lublin

Related Posts