twoje wnętrza

Co to oznacza, że dom jest pasywny?

W ostatnim czasie ekologia jest w cenie. Jest tak dlatego, że kondycja środowiska naturalnego z miesiąca na miesiąc jest coraz bardziej opłakana. Planeta praktycznie woła o pomoc. Z tego powodu należy zwrócić uwagę na szereg rozwiązań, które wychodzą naprzeciw potrzebie troski o naturę. Jakie są to technologie i czym są domy pasywne?

Co to znaczy, że dom jest pasywny?

Przede wszystkim warto wyjaśnić ten drugi termin. Domy pasywne to takie budynki, które nie są jakkolwiek zależne od surowców pierwotnych, takich jak na przykład węgiel. W związku z tym są ekologiczne, a przy okazji gwarantują ogromne oszczędności mieszkańcom. Z tego powodu opłaca się poczynić pewne kroki do tego, aby domy pasywne stały się jak najczęstszym widokiem w naszej okolicy. Jak to uczynić?

Jeśli chcesz, aby Twój dom stał się pasywny, warto w tej kwestii podjąć współpracę ze specjalistyczną firmą. W mieście Gdańsk, ale też w okolicach całego Trójmiasta możesz liczyć na fachową pomoc firmy Eco-synergia. Fotowoltaika nie ma przed nimi tajemnic.

Fotowoltaika i co jeszcze?

Nade wszystko należy zwrócić uwagę na technologie, które wpływają na to, czy dom jest pasywny. Pośród nich najbardziej popularna jest oczywiście fotowoltaika. Panele fotowoltaiczne czerpią energię ze słońca. Można z niej korzystać, a jej nadwyżkę przechowywać lub sprzedawać specjalistycznym przedsiębiorstwom. W ciągu roku można mówić w związku z tym o ogromnych oszczędnościach.

Fotowoltaika to nie jedyne energooszczędne i ekologiczne rozwiązanie. Istnieją także na przykład pompy ciepła oraz kolektory słoneczne, które są godne uwagi z wielu powodów. Dzięki wspomnianym rozwiązaniom domy pasywne są budowane coraz bardziej ochoczo. Ich cena bowiem jest coraz mniejsza, a państwo czyni wszelkie starania, żeby wspomóc osoby pragnące zainstalować fotowoltaikę czy pompę ciepła na swojej posiadłości. Dla przykładu, od niedawna fotowoltaika nadaje się do odliczenia od podatku. Poza tym istnieje mnóstwo rządowych programów, które proponują dofinansowanie tych rozwiązań. Domy pasywne to przyszłość, która jest teraz. 

Powiązane