twoje wnętrza

Co warto wiedzieć o nawadnianiu ogrodu?

Nawadnianie ogrodów to procedura, dzięki której nasza zielona przestrzeń może cieszyć się doskonałym wyglądem o każdej porze roku.  Przed zabraniem się za nawadnianie ogrodu powinno się znać kilka porad, które sprawią, że nawadnianie będzie efektywne. Żaden ogrodnik nie chciałby utracić swoich zbiorów ze względu na przelanie czy niewystarczające podlanie roślin. Stworzyliśmy ten przewodnik, aby pomóc Ci pojąć jaki jest najlepszy najefektywniejszy sposób na podlewanie roślin. Poruszymy także problem znanych mitów dotyczących nawadniania.

Wpis powstał na podstawie informacji zaczerpniętych ze strony www firmy watermil.pl.

Jak uniknąć komplikacji – spraw, by liście były suche

Wydawać by się mogło, że to dobry znak, gdy cała roślina jest wilgotna. To mylne przekonanie. Należy uczulić się na fakt, że mokre liście rośliny, zwłaszcza latem, mogą prowadzić do różnych problemów w przyszłości. Mokre liście prędzej czy później przeobrażą się w chore. Ze względu na długotrwały kontakt z wodą możemy być pewni, że będą one miały chorobę grzybiczą. Zawilgoconym liściom wystawionym na słońce grożą oparzenia. Pamiętaj, aby kilka razy utwierdzić się, czy system nawadniania, który położyłeś nie spowoduje, że liście będą mokre. To właśnie dlatego w wielu wypadkach warto zastosować nawadnianie kropelkowe.

Jak często nawadniać ogród?

Problemy związane z trybem nawadniania ogrodu to jedne z najczęstszych, które frapują ogrodników. Jak zaprojektować nawadnianie, by nie martwić się o zbiory? {Przede wszystkim|Co najważniejsze -) pamiętajmy o nawadnianiu w godzinach, kiedy ziemia jest stosunkowo chłodna i nie ma słońca, które mogłoby wyparować wodę. Nawadnianie roślin pomiędzy 10:00 a 18:00 może niestety skutkować zmarnowaniem około 30% wody – zostanie ona wyparowana. Wobec tego, by mieć pewność, że woda się nie zmarnuje – nawadniajmy swoje plony wcześnie rano lub późnym wieczorem. Nawadnianie w godzinach porannych ma drugą, ważną zaletę. Przygotowujemy wtedy zbiory do nadchodzącej w trakcie dnia suszy. W tym momencie warto rozważyć systemy nawadniania ogrodów – umożliwią one nam nie niepokoić się, że zapomnimy nawodnić nasze zbiory.

Mity, przez które możemy zabić nasze rośliny

Wczoraj padało, więc dziś nie podlewasz swoich zbiorów? To błąd!. Zastanów się, czy deszcz trwał przez cały dzień, czy padało jedynie trochę. Mały deszcz nie nawodni twoich zbiorów. Wiara, że lekki deszcz odpowiednio nawodnił nasze rośliny może doprowadzić do ich przesuszenia.

Powiązane