twoje wnętrza

Czy kable to elektrośmieci?

Od pewnego czasu w Polsce bardzo duży nacisk kładzie się na segregację śmieci. Edukuje się Polaków, że śmieci powinny być odpowiednio utylizowane. Odnosi się to także do tak zwanych elektrośmieci. Jest to naprawdę niemała grupa odpadów. Kwestie dotyczące elektrośmieci uregulowane są w Ustawie o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym . Niejedna osoba zapyta w tym miejscu czy kable także zaliczane są do elektrośmieci.

Należy wyraźnie zaznaczyć, że kable to również elektrośmieci. Oznacza to, że nie wolno wyrzucać ich do kontenera przeznaczonego na zwykłe odpady. Zawierają one bowiem materiały , które mogłyby negatywnie odbić się na kondycji środowiska naturalnego. Pojawia się w związku z tym pytanie co zrobić z tymi kablami, które nie są nam już potrzebne. Rozwiązanie jest naprawdę zaskakująco proste. Najprościej jest odwieźć je do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów znajdujący się na terenie każdej gminy.

Odwożąc kable do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów, można być pewnym, że zostaną one zutylizowane we właściwy sposóv. Tym samym nie będą stanowiły zagrożenia dla środowiska.

Powiązane