twoje wnętrza

Co powinno się wiedzieć odnośnie metalu w aranżacji wnętrz?

Podczas urządzania salonu czasami wybór mebli może być bardzo trudny. Szczególnie że w sklepach można znaleźć nie tylko wiele różnych modeli, ale również materiałów. Nieustannie bardzo dużą popularnością cieszą się meble z metalu. Mimo że kojarzą się one głównie z nowoczesnymi wnętrzami, to mogą być z powodzeniem wykorzystywane w każdej pomieszczeń, a co więcej są bardzo funkcjonalne. Z jakiego względu opłaca się zdecydować się na metalowe meble?

Partnerem tekstu jest producent metalowych mebli z Warszawy – Stalovnia.

Meble metalowe – z jakich powodów opłaca się je wybrać??

Metalowe meble niosą mnóstwo korzyści, z tego powodu warto mieć je w swoim salonie.

  • Meble z metalu charakteryzują się dużą wytrzymałością. Materiał jest odporny na rozmaite uszkodzenia – zakup metalowych mebli to inwestycja na lata.
  • Meble z metalu można wygodnie czyścić. Materiał jest wyjątkowo higieniczny oraz można łatwo zachować go w czystości. Nie są wymagane również żadne dodatkowe zabiegi pielęgnacyjne, jak choćby impregnacja.
  • Metal sprawdza się w rozmaitych wnętrzach. Metalowe meble można zestawiać z różnymi tworzywami oraz są uniwersalne.
  • Można dowolnie wybrać kolor metalowych mebli. Materiał wcale nie musi mieć tylko jednego koloru. Za pomocą malowania proszkowego powierzchniom nadawane są różne kolory – najczęściej jest to czerń, biel, a także pastele czy intensywne czerwienie, błękity lub zielenie.

metalowa półka z drewnem

W jakich stylach korzysta się z metalu?

Meble z metalu sprawdzają się w każdym wystroju – liczy się tylko kreatywność projektanta. Przeważnie jednak towarzyszą wnętrzom w stylu nowoczesnym, minimalistycznym oraz industrialnym.

  • Nowoczesne wnętrze to między innymi duża prostota oraz brak wyszukanych dekoracji. Gładkie i proste metalowe powierzchnie doskonale sprawdzą się więc w takim wnętrzu. Dużą zaletą będzie również wielofunkcyjność mebli.
  • Minimalistyczne wnętrze wyróżnia się dużą funkcjonalnością i użytecznością znajdujących się w pomieszczeniu przedmiotów – nie ma mowy o niepotrzebnych ozdobach czy dekoracjach. Meble metalowe wybierane do minimalistycznego wnętrza zwykle mają szary, biały lub czarny kolor.
  • Styl industrialny na pierwszy rzut oka kojarzy się ze starymi fabrykami. Meble metalowe doskonale dopełnią wystroju, ponieważ są niepowtarzalne oraz proste.

Z jakimi materiałami współgra metal?

Metalowe meble przeważnie charakteryzują się prostym wyglądem. Metal będzie się estetycznie prezentował zestawiony z naturalnym drewnem – na przykład z akacją czy dębem. Meble z metalu często mają również elementy ze szkła – z pewnością doda to konstrukcji lekkości.

Powiązane