twoje wnętrza

Czy okna drewniane pasują do nowoczesnego designu domu?

Nie można zaprzeczyć, że drewniane okna mają swój czar. Drewno jest materiałem, który pozwala osiągnąć naprawdę atrakcyjny estetycznie efekt. Okna drewniane są produktem dosyć kosztownym i wymagającym odpowiedniej konserwacji. Ich przygotowanie jest również wymagającym czasu zajęciem.

Mimo ceny i obowiązków jakie drewno nakłada na posiadacza, wciąż nie brakuje chętnych na tego rodzaju styl.

Dziś, kiedy mamy do czynienia z nowoczesnym stylem budownictwa, trzeba sporo wyobraźni by dopasować drewniane okna do całościowego wyglądu budynku. Okna drewniane w Krakowie bowiem, kojarzą nam się głównie ze starszymi budynkami. Jednak mogą się również dobrze komponować w nowoczesnym designie.

Drewniane okna nie dla wszystkich?

Nowoczesne budownictwo cechuje się specyficznymi formami architektonicznymi. Kładzie się nacisk na niestandardowe bryły. Mieszkańcy mieszkań budowanych w nowoczesnym stylu kładą nacisk na przestronne witryny, które pozwalają dobrze nasłonecznić do domu. W tym celu wykorzystuje się dużo szkła i tworzy przeszklone przestrzenie.

Nowoczesne budownictwo wysoko stawia też ekologię i zapotrzebowanie energetyczne(ą) domostwa. Ważne jest to z jakich materiałów i przy użyciu jakich technik budynek powstaje.

Drewno jako naturalny surowiec mogłoby się dobrze wkomponowywać w ten trend. Przecież jest zeroemisyjne i w stu procentach naturalne. Ale charakterystyczne kolory i fason, które cechują okna drewniane nie będą pasować do każdego projektu.

Najlepszym wyjściem z sytuacji jest wiedzieć już na etapie projektowania, że chcemy mieć drewniane okna. Wtedy całość można zorganizować w taki sposób, aby cel ten osiągnąć.

Jakie okna wykorzystać w nowoczesnym budownictwie?

Współczesne budownictwo często bazuje na tworzywach sztucznych. Można z nich stworzyć przedmioty i dodatki o dowolnym kształcie. Jeśli chodzi o okna, które instaluje się w now powstałych domach zazwyczaj są to okna PCV. Są one stosunkowo tanie, a także łatwe w montażu i niewymagające wiele pracy już po wstawieniu.

Kiedy wymarzymy sobie okna drewniane jako zakończenie naszego budynku, jak wspomniano, warto mieć plan jak je zaaranżować. Wygląd domu powinien być w miarę jednolity, wszystkie elementy powinny tworzyć całość – jak puzzle. Dlatego dopasowując okna drewniane należy wziąć pod uwagę wygląd wewnętrzny i zewnętrzny mieszkania.

Specjalista prawdę ci powie

Aby mieć szerszy wachlarz rozwiązań warto skonsultować się z specjalistą. Osoby zajmują się budownictwem zarobkowo z pewnością będą zdolni doradzić zadowalające rozwiązanie.

Zazwyczaj pracownicy tego sektora mają w głowie wiele różnych sposobów na realizację projektu. Warto podążać za ich doświadczeniem i zapozanć się z ich punktem widzenia.

Powiązane