twoje wnętrza

Czym charakteryzuje się loft i jak go urządzić?

Pomieszczenia loftowe to coś, co w ostatnich latach skradło serca wielu osób. Zdecydowanie częściej niż kiedyś, spotyka się pomieszczenia urządzone na loft, ponieważ są zarówno funkcjonalne jak i przyjemne dla oka. Co charakteryzuje styl loftowy i w jaki sposób urządzić takie wnętrze?

Cechy dzięki którym rozpoznamy loft

Loft, zazwyczaj nazywany jest również stylem industrialnym. Dlaczego? Ponieważ najważniejszą i najbardziej rozpoznawalną cechą wnętrz loftowych jest funkcjonalność. Przestrzeń jaką jest w pomieszczeniu ma nam przede wszystkim służyć do tego, żeby wygodnie się żyło a każdy jej metr był dobrze wykorzystany . Mocno zwraca się również uwagę na to, żeby we wnętrzu panował minimalizm, który pomaga wykorzystać wolną przestrzeń do tego, aby zapełnić ją przedmiotami codziennego użytku .
W urządzaniu pomieszczeń loftowych chodzi zwłaszcza o to, aby cała przestrzeń była dobrze wykorzystywana i nie zaśmiecona zbędnymi gadżetami. Kolory w niej panujące to w głównej mierze czerń, biel i odcienie szarości. Nie jest to wymóg konieczny gdyż powszechnie wiadomo – kolory są kwestią gustu i każdy z nas może dobrać je względem własnych upodobań.

W jaki sposób urządzić loft po raz pierwszy?

Mówiliśmy wyżej o kolorystyce zatem czas na materiały, które najlepiej sprawdzą się w lofcie. Drewno, metal i cegła to najbardziej charakterystyczne akcenty, które spotkamy w stylu industrialnym. Przede wszystkim dlatego, że są one ponadczasowe oraz doskonale prezentują się we wszystkich połączeniach kolorystycznych – zwłaszcza z wyżej wymienionymi barwami, które są bardzo uniwersalne. Na pierwszy rzut oka można odnieść wrażenie, że wnętrze będzie surowe i zimne,i bardzo zasadnicze, ale nie ma ściśle określonych zasad, których musimy przestrzegać. To w końcu nasze wnętrze, możemy dać się ponieść fantazji np. jedna ze ścian będzie miała inny kolor albo jeżeli mamy mieszkanie w starszym budynku, zamiast wygładzać ścianę, zawsze mamy możliwość zostawić “gołą” cegłę. Pomieszczenie ma być po prostu funkcjonalne.

Jakie meble najlepiej sprawdzą się lofcie?

Odpowiedź jest oczywista – meble industrialne Warszawa. Industrialne to znaczy jakie? Meble mają po prostu spełniać swoje główne przeznaczenie; najpierw funkcjonalność, później dopiero kwestie estetyki. Dobrze w tym przypadku sprawdzą się meble zrobione z desek i metalu. Skromne rozwiązania w przypadku pomieszczeń industrialnych są najbardziej sprawdzone. Jak już zostało powiedziane, chodzi w szczególności o to, aby wnętrza spełniały swoje najważniejsze zadanie – były wykończone względem naszych indywidualnych potrzeb oraz sprawdzały się na każdym polu, nie tylko w roli biura, ale również miejsca odpoczynku.

Powiązane