twoje wnętrza

Fakty i mity dotyczące klimatyzacji

Gdy wraz z nadejściem gorących dni komfort pracy w biurze znacząco spada, a w domu ciężko nam odpocząć, warto zapoznać się z ofertą producentów klimatyzacji. To rozwiązanie szybko zyskuje na popularności w regionie miast takich jak Pruszków czy Żyrardów. Razem z popytem na urządzenia chłodnicze narosło dookoła tej kwestii wiele mitów, które możesz usłyszeć od znajomych. Dziś skonfronujemy się z najpopularniejszymi z nich.

Informacje dzięki uprzejmości firmy Clim-Rem – klimatyzacja.

Klimatyzator zużywa dużo prądu

Jeśli obawiamy się , że nasz budżet domowy ucierpi, warto rozpatrzyć klasę zużycia energii. Najlepsze urządzenia chłodnicze osiągają klasę A+++. Najnowsze klimatyzatory z inwerterem dostępne w Łowiczu zużywają do 30% mniej prądu niż popularne urządzenia. Na rynku dostępne są też urządzenia z funkcją płynnego zmieniania trybu pracy, w wyniku czego nie musimy się martwić wysokimi rachunkami. 

Klimatyzacja jest niezdrowa

Postawmy sprawę jasno – klimatyzacja poprawnie użytkowana nie ma złego wpływu na nasze zdrowie. Co więcej dostępne modele oferują system oczyszczania powietrza, za co w szczególności nam podziękują osoby starsze. Aby tak było, powinniśmy zawsze pamiętać o corocznym przeglądzie naszego urządzenia. Warto to powierzyć to dobrej firmie. Aby uniknąć przewiania i czuć się świetnie, temperatura w pokoju nie powinna być mniejsza niż 5-7 stopni od tej na dworze.

Klimatyzatory są bardzo głośne 

Kilkanaście lat temu klimatyzatory rzeczywiście były bardzo hałaśliwe, ale od tamtej pory wiele uległo zmianie. Producenci istotnie udoskonalili swoje urządzenia. Pojawiły się jednostki typu split, które dzięki kształtu wentylatora potrafią pracować z głośnością mniejszą niż szept. Dane o głośności pracy możemy także wyczytać z naklejki energetycznej na urządzeniu lub dopytać fachowca.

Powiązane