twoje wnętrza

Groomer – ostrzyż swojego pupila

W ostatnim czasie znacznie wzrosła(o) popularność rasowymi psami. Pies obecnie przestał kojarzyć się z kundelkiem beztrosko hasającym po ulicy. W obliczu tych zmian, rośnie się też sektor oferujący różnego rodzaju usługi dla psów.

Właściciele czworonogów nie żałują pieniędzy na poprawianie standardu życia swoich pupili. Karmy dla psów mają coraz lepszy jakościowo skład. Coraz więcej lokali zachęca ludzi by odwiedzali je z czworonogami. Popularność zyskuje również strzyżenie psów.

Fryzjer dla psów to najnowszy hit wśród właścicieli psów. Psi fryzjer Gdańsk powstaje w kolejnych miejscach. Zatem na czym dokładnie polega praca groomera?

Jakie usługi można wykonać u groomera?

Psi fryzjer Gdańsk specjalizuje się pielęgnacją zwierząt. Wiele ras psów bierze udział w różnego typu pokazach. Dzięki regularnemu strzyżeniu mogą one za każdym razem dobrze wyglądać.

Polska nazwa: psi fryzjer trochę zawęża pole działania groomera. Groomer bowiem zajmuje się nie tylko strzyżeniem, lecz również holistyczną pielęgnacją czworonogów. Stryżenie psów jest zatem jednym z wielu zajęć groomera.

Fryzjer dla psów dba o czystość i odpowiedni wygląd zwierzęcia. Zajmuje się kąpielą i czyszczeniem okolic oczu i uszu, a także okolic odbytowych oraz płciowych. Psi fryzjer Gdańsk pilnuje by pies nie miał żadnych pasożytów. W razie potrzeby usuwa pchły i kleszcze z grzbietu psa.

Fryzjer dla psów w rzeczywistości oferuje zabiegi, które można porównać do wizyty w spa. Pies po takim spotkaniu opuszcza salon groomerski całkowicie odświeżony.

Choć niektórzy odbierają usługi groomera jako fanaberię, to osoby, które korzystają z jego usług wypowiadają się w samych superlatywach.

Odwiedziny u groomera – na czym polegają?

By móc wyrobić sobie zdanie na ten temat, warto być świadomym jak wygląda tego typu wizyta.

Przede wszystkim groomer musi cechować się właściwym podejściem do zwierząt. Czworonogi bowiem z natury nieufnie podchodzą do wszelkich zabiegów okołokosmetycznych. Psi fryzjer Gdańsk musi wobec tego znaleźć nić porozumienia z psem.

Na podstawie danych otrzymanych od właściciela dobiera on zakres wykonywanych zabiegów. Wiedza ta, pozwala też na dobór właściwych kosmetyków i narzędzi.

Następnie wykonywane są zaplanowane wcześniej zabiegi – zaczynamy od kąpieli. Strzyżenie psów jest efektywniejsze gdy sierść jest zwilżona. Po wstępnym strzyżeniu, fryzjer dla psów przechodzi do szczegółów – czesze i trymuje pupila.

W dalszej kolejności ciało psa sprawdzane jest pod kątem posiadania pasożytów. Później psi fryzjer Gdańsk wykorzystuje środki kosmetyczne i odkażające.

Całość zabiegów trwa trochę czasu. Jednak po wszystkim pies wygląda naprawdę godnie.

Jak zostać groomerem?

Bez wątpienia wizyta w salonie groomerskim jest dla psa stresującym wydarzeniem. Psi fryzjer Gdańsk wyróżniać się musi właściwym podejściem do zwierząt. Musi być cierpliwy i delikatny.

W tym fachu również niezwykle ważne jest by ciągle się poprawiać. Zainteresowane osoby bez trudu znajdą kursy podnoszące ich umiejętności.

By zacząć pracę jako psi fryzjer Gdańsk trzeba ukończyć dedykowany kurs. W jego trakcie przyszły fryzjer dla psów poznaje techniki i metody strzyżenia psów. Kursant zdobywa także wiedzę teoretyczną na temat typów psiej skóry i sierści oraz wykorzystywania narzędzi podczas pracy.