twoje wnętrza

Instalacja gazowa do diesla – czy to możliwe?

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że LPG jest kojarzone głównie z silnikami benzynowymi. Nie można się temu dziwić, gdyż jest to rozwiązanie niezwykle popularne, które kusi tysiące osób doceniających ekonomiczną jazdę oraz znaczne zmniejszenie sum pieniędzy wydawanych na paliwo. Warto jednak zauważyć, że można pokusić się także na inne rozwiązanie, a mianowicie instalacja gazowa do diesla. Czy ma to sens? Jakie zalety niesie ze sobą LPG do diesla? Zapraszamy na krótkie oprowadzenie po tym zagadnieniu.

Dla kogo Elpigaz będzie najlepszą opcją?

Elpigaz, czyli LPG do diesla, to rozwiązanie, które teoretycznie rzecz ujmując można zamontować w praktycznie każdym samochodzie, rzecz jasna jeżdżącym na ropę. Warto jednak mieć świadomość, że technologia ta nie będzie korzystna dla wszystkich pojazdów. Można zastanawiać się nad zamontowaniem tego cuda technicznego, jakim jest instalacja gazowa do diesla wtedy, kiedy nasz samochód posiada stosunkowo duży silnik. Diesel LPG nie sprawdzi się w przypadku mniejszych, miejskich i bardziej ekonomicznych aut. Będzie to zupełnie nieopłacalne i niezbyt komfortowe podczas codziennej eksploatacji. Natomiast większe silniki oraz samochody ciężarowe mogą śmiało korzystać z dobrodziejstw tego rozwiązania.

LPG do diesla – zalety

Nie ulega wątpliwości, że diesel LPG jest bardzo niespotykanym rozwiązaniem w polskich warunkach. Rzadko kiedy się go stosuje – a jest to błąd! Instalacja gazowa do diesla to bowiem znakomita inwestycja, która może pochwalić się znacznym szeregiem zalet. Na ich czele jest przede wszystkim ekonomiczna i ekologiczna jazda, a także generowanie znacznie mniejszej ilości hałasu. Dlatego warto zdecydować się na to rozwiązanie.

Powiązane