twoje wnętrza

Jak konserwować podłogi drewniane

Drewniana podłoga to pragnienie wielu ludzi budujących nowy dom. Zakup drewnianej podłogi to duży wydatek, toteż warto pomyśleć nad tym, jak prawidłowo ją pielęgnować. Pielęgnacja podłóg drewnianych to niełatwa sprawa – przeczytaj ten artykuł, a dowiesz się wszystkiego, czego potrzebujesz. 

Ogromny wybór produktów do podłogi drewnianej znajdziesz w skleppartners.pl

Podłoga i lakier – co musisz wiedzieć?

Podłoga lakierowana to jeden z najczęściej spotykanych typów podłóg sosnowych. Wysokiej klasy lakier zapewnia wytrzymałość i nie jest podatny na zarysowania. Żeby powstrzymać powody, które mogą zmienić wygląd twojej podłogi sosnowej – nie zapominaj o tych zasadach. Regularne odkurzanie podłogi drewnianej, najlepiej główką z delikatnym włosiem, skutecznie wydłuży jej żywotność. Po odkurzaniu należy przemyć podłogę wodą. delikatna szmatka, mocno odciśnięta z wody na pewno zda egzamin. Do wody powinieneś dodać specjalny środek przeznaczony do mycia podłóg lakierowanych.

Drewniana podłoga olejowana – naturalne zabezpieczenie desek

Podłogi pokryte olejem wykonane są w stu procentach z drewna, które w dalszej kolejności zostaje zabezpieczone olejem. Nie można ukryć, że impregnowane olejem podłogi sosnowe posiadają ponadprzeciętny urok, który sprawia, że pomieszczenie nabiera charakteru. Ten rodzaj podłóg świetnie sprawdza się w miejscach często uczęszczanych – budynkach publicznych, czy nawet mieszkaniach, w których znajdują się dzieci. Choć olej sprawia, że są bardzo odporne, nie należy zapominać o ich konserwacji. Tak, jak w przypadku podłóg lakierowanych, podstawową sprawą jest regularne sprzątanie. Podłogę olejowaną powinno się zamiatać lub odkurzać szczotką z delikatnym włosiem. Raz na jakiś czas można ją także odświeżyć przy użyciu specjalnego preparatu. Preparat ten należy odpowiednio dobrać pod względem koloru podłogi. Gdy zniszczenia są na tyle widoczne, że zwykłe preparaty i pielęgnacja nie pomogą – zróbmy renowację. Twardy wosk do podłóg stworzy na podłodze warstwę chroniącą drewno.

Powiązane