Wiesz, że hale przemysłowe które się teraz stawia stały się trzykrotnie większe w ciągu dwóch ostatnich dekad?
Ciężko ukryć, że to zakłócenia w łańcuchu dostaw są czynnikiem, który napędza tę zmianę. Oczywiście także kryteria projektowania, układu i wyboru lokalizacji dla hal się zmieniał. Niektórzy stawiają na konstrukcje stalowe inny natomiast na konstrukcje żelbetowe.
Projektowanie układu hali przemysłowej – jak wygląda?
Nie da się ukryć, że budowa hal przemysłowych jest pracochłonnym procesem. Zanim rozpoczniemy montaż konstrukcje stalowe wymagają uzyskania zezwolenia na budowę. Cały proces powstawania tego typu budowli jest określony w precyzyjny sposób. Aby otrzymać zezwolenie trzeba też sporządzić projekt budowlany. Taki projekt musi w precyzyjny sposób odzwierciedlać wszelkie potrzeby inwestorów a także przeznaczenie obiektu. Pamiętajcie, że projekt budowlany musi wykonać architekt, który jest posiadaczem uprawnień.
Jak stawia się hale przemysłowe?
Budowa hali przemysłowej to cztery etapy. Składem każdego z nich wchodzi kilka mniejszych czynności. Pierwszy etap, bez którego budowa się nie zacznie, jest zgromadzenie wymaganej papierologii a także wykonanie projektu konstrukcji. Kolejne kroki to:
– prefabrykacja elementów konstrukcyjnych,
– montowanie hali,
– prace wykończeniowe i instalacyjne.