twoje wnętrza

Jak wyglądają prace architekta wnętrz z Poznania

W dzisiejszym artykule opisujemy zaskakujące projekty przygotowane przez Home Plan – architekt wnętrz w Poznaniu.

Kancelaria adwokacka w Poznaniu

W pomieszczeniu są przeszklone drzwi i ściany i pokaźne okna z drewnianymi ościeżnicami. Na skutek tego pomieszczenie jest zalane światłem. Obok każdego okna zawieszone są grafitowe zasłony. W centralnej części pokoju ustawiony został spory grafitowy stół, a dookoła niego jasne fotele z metalowymi nóżkami. Blisko okna balkonowego w ścianie jest umieszczony regał na książki. Regał posiada 6 półek i jego drewno ma kolor ciemnego brązu. Architekt wnętrz sprytnie wsadził go we wnękę w ścianie, dzięki czemu nie zajmuje prawie wcale miejsca.

Na suficie powieszone zostały dwie czarne lampy. Przypominają wielki kapelusz słomkowy albo parasol na słońce. Posiadają zamontowane duże żarówki, dzięki czemu tuż jak na zewnątrz zajdzie słońce pokój może być dobrze oświetlony.

Mieszkanie dwupoziomowe w Poznaniu

Pierwszy poziom lokalu w Poznaniu zawiera salon, który jest połączony z kuchnią. Zobaczymy w nim niesamowicie użyteczne parapety, które pełnią również funkcję stołu kuchennego. Obok białych parapetów ustawiono 2 czarne, barowe krzesła a siedząc na nich można obserwować jak wygląda dzień na zewnątrz. Pod parapetami w kuchni została zamontowana szafka w kolorze białym – tak samo jak każdy inny mebel kuchenny. Zaraz nad zlewozmywakiem i blatami została zawieszona półka, wobec tego kuchnia dostała ekstra miejsce na kwiaty doniczkowe i nieduże przedmioty codziennego użytku. 
Kuchnia została ciekawie oddzielona od części salonu za pomocą położenia innej podłogi – w kuchni są ciekawe sześciokątne kafelki w różnych odcieniach szarości. W salonie dla odmiany jest podłoga drewniana. W części wypoczynkowej, ale zaraz przy kuchni został ustawiony duży czarny stół, a przy nim przeróżne krzesła – są one czerwone, białe jak i czarne. Tuż nad stołem powieszona została biała lampa, która prócz tego, że ładnie wygląda jest też funkcjonalna i możliwe jest jej przemieszczenie w inne części pomieszczenia. W salonie parapet także nie jest bezużyteczny – wszędzie stoją rośliny doniczkowe a dodatkowo zamontowano pod nim regał na książki.
Na wprost kuchni obok ściany postawiono grafitową kanapę – narożnik. Tuż przed nią leży za to piękny dywan w kolorach szarości i z azteckimi wzorami. Na dywanie została ustawiona ława w kolorze jasnego brązu, a popielaty bieżnik idealnie wpasowuje się do stylu narożnika i dywanu. Zaraz obok kanapy postawiono lampę stojącą, która sprawia, że nawet po zachodzie słońca czytanie książki nie będzie problemem. Zaraz obok lampy mieszczą się stylowe drewniane schody z białą balustradą, które prowadzą na drugie piętro lokalu w Poznaniu.

Mieszkanie w Poznaniu

W mieszkaniu w Poznaniu architekt wnętrz z Home Plan zajął się zaprojektowaniem łazienki. Powieszone zostały tam nowoczesne czarne kafelki. Kafelki nie nie mają kształtu standardowych kwadratów, ale posiadają formę rombu i są rozmieszczone na ścianie naprzemiennie, w ten sposób, że wyglądają jak strzały w dół i górę. W łazience wstawiono białą szafkę z czarnym blatem, a na nim biały prostokątny zlew z metalicznym wysokim kranem. Nad umywalką architekt wnętrz postanowił powiesić okrągłe lustro, a obok niego czarną lampę – kinkiet. 
Dodatkowo w mieszkaniu w Poznaniu Home Plan postanowiło ulokować dużą białą szafę, która elegancko oddziela przedpokój od pokoju do wypoczynku. Szafa ta posiada drewnianą wnękę, która jest w tym samym czasie ławką, na której można między innymi ubrać się, ale jest także wieszakiem na płaszcze i akcesoria.

Dom z basenem

W domu z basenem architekt wnętrz postawił na bardzo unikalny zabieg – betonowy sufit. Idealnie pasuje on zarówno do salonu jak i pokoju dziecięcego. W salonie fantastycznie harmonizuje się to z kominkiem i przestrzenią do trzymania drewna oraz grafitową kanapą. W dodatku lokal posiada drewniane, ciemnobrązowe panele i ogromne okna, które są wstawione na całej ścianie. Do betonowego sufitu idealnie dobrane są żaluzje, które zostały powieszone w oknach.
Jednakowe żaluzje i podłogi są również w pokoju dziecięcym, który posiada biało-szarą tapetę, ukazująca drzewa. Pod tą ścianą architekt wnętrz zadecydował o umiejscowieniu białego łóżka – domku. Na środku pokoju natomiast położony został dywan w kolorze białym oraz kolorowe poduszki. Zastosowane kolory doskonale ze sobą grają i pomimo zastosowania dużej ilości białego oraz szarego – lokal jest wesoły.

Powiązane