twoje wnętrza

Kiedy warto zatrudnić firmę sprzątającą i jaką ofertę może nam zaoferować?

Każda firma sprzątająca zazwyczaj posiada troszeczkę inny zakres pracy i wtedy będzie świadczyć różniące się od siebie usługi. Wiele zależy od tego jak duża jest firma i jakich zatrudnia pracowników a także w jakiej miejscowości ma siedzibę. Firma sprzątająca z Gdańska prawdopodobnie będzie mieć trochę inną ofertę niż taka, która ma siedzibę w niewielkim mieście. Nie znaczy to jednak, że nie mają one podobnych cech. Na co możemy liczyć wynajmując firmę sprzątającą?

Tekst we współpracy Cleanness – firma sprzątającą.

Jakie miejsca porządkuje firma sprzątająca?

Firmę sprzątającą przeważnie zatrudnia się do domów i biur. Jednakże coraz częściej możemy spotkać firmy, które oferują sprzątanie magazynów, hal produkcyjnych, sklepów wielkopowierzchniowych jak również terenów na dworze. Bezsprzecznie prace jakie wykonuje się w biurze będą się mocno różniły od takich w magazynie. Firmy, które zajmują się sprzątaniem w halach produkcyjnych przeważnie zajmują się cyklicznym myciem okien oraz ścian, odkurzaniem rurociągów oraz utrzymywaniem czystych maszyn produkcyjnych. Chodzi tutaj przede wszystkim o czyszczenie smarów, pozostałości po klejach i pyłów. W halach produkcyjnych często potrzebna jest też konserwacja oraz pielęgnacja ciągów komunikacyjnych i tym też zajmują się niektóre firmy sprzątające. W magazynach dla odmiany sprzątanie polegać może na odkurzaniu i myciu szaf.

Jeżeli mowa o sprzątaniu galerii handlowych to zazwyczaj wiąże się to z bieżącym czyszczeniem podłóg i sprzątaniem w działach mięsnych, rybnych i piekarniach. Istotne jest tutaj to, że porządek musi być zgodny z normami HACCP.

Sprzątanie w biurach i mieszkaniach – czego możesz się spodziewać?

Firmy sprzątające w Gdańsku prawie zawsze oferują porządkowanie domów oraz biur. Tego typu serwis jest odpowiadający wymaganiom klientów, ale tradycyjnie obejmuje odkurzanie, mycie posadzek, ścieranie kurzu oraz brudów ze stołów, sprzętów elektronicznych, lamp i innych mebli, jak również sprzątanie i dezynfekcję w ubikacjach oraz kuchniach. W domach dosyć często klienci proszą o wstawianie prania, rozwieszanie i prasowanie go, a raz na jakiś czas tak samo w korporacjach jak i w domach prywatnych, firmy sprzątające zajmują się myciem okien, parapetów, szklanych drzwi a także grzejników. Zdarza się też, że w zakresie zobowiązań pracownicy tych firm zaopatrują biura w środki higieniczne jak przykładowo ręczniki papierowe czy też mydło.

Coraz częściej zdarza się, że firmy sprzątające z Gdańska zatrudniane są po skończonym remoncie. Wtedy zakres zadań jest trochę inny niż standardowy. Jest to niezmiernie czasochłonna praca, która zwykle wymaga wykorzystania specjalnych środków chemicznych, dlatego o wiele lepiej a także szybciej jest powierzyć to zawodowej grupie sprzątającej.

Firmy sprzątające z Gdańska przeważnie proponują też mycie na klatkach schodowych.

Jakich dodatkowych usług możesz się spodziewać po firmie sprzątającej?

W ostatnich czasach spore firmy sprzątające rozpoczęły udostępniać usługę sprzątania terenów zewnętrznych. Przeważnie polega ona na koszeniu trawników, zamiataniu chodników, sprzątaniu liści w miesiącach jesiennych czy też odśnieżaniu dróg oraz parkingów w miesiącach zimowych. Dokładny zakres obowiązków przeważnie jest do ustalenia z klientem, jednak zdarza się, że wchodzi w to także wywóz śmieci oraz przycinanie krzewów i drzew.

Bardzo często firmy sprzątające proponują mycie ścian i okien od zewnętrznej strony nawet jeśli nie da się otworzyć okien więc wymaga to specjalistycznego sprzętu.

Możemy znaleźć również ofertę prania wykładzin lub renowacji podłóg. Serwis ten nie jest wykonywany codziennie więc wymaga specjalnego umówienia się. Posadzki mogą być przez firmy sprzątające akrylowane oraz polimeryzowane, co poprawia ich trwałość i wydłuża żywotność.

Można zauważyć, że firmy sprzątające potrafią mieć bardzo duży wachlarz możliwości i bez względu na to co potrzebujesz to prawdopodobnie znajdziesz do tego ekipę w Gdańsku. Proponujemy za każdym razem ustalić jakich środków chemicznych używa firma i dokładnie ustalić zakres prac, tak aby potem nie było żadnych nieporozumień. Przykładem tego często będzie mycie okien, dlatego że zwykle nie ma tego w podstawowej usłudze.

Powiązane