twoje wnętrza

Kominek gazowy wolnostojący – porady

Tworząc wymarzone nowe wnętrze, takie jak salon czy sypialnia za każdym razem pragniemy, aby stało się dla nas miejscem, w którym zaznamy wytchnienia i spokoju po całym dniu. Kominek gazowy w każdym wnętrzu sprawdzi się dobrze, gdyż jest świetnym dodatkiem, który dodaje charakteru i elegancji. Widok spalającego się ognia, ogrzewającego nasze mieszkanie lub dom zawsze stwarza niezwykle magiczną atmosferę.

Gdzie szukać godny polecenia wolnostojący kominek gazowy?

W jaki sposób zacząć naszą przygodę z wolnostojącym kominkiem gazowym?

Kupno odpowiedniego do swojego wnętrza urządzenia to nie koniec naszych zmagań. Pełen sukces osiągniemy wówczas, kiedy dobrze zaplanujemy całą operację od deski do deski. Pamiętajmy, że ważne jest kompleksowe przygotowanie. Zanim zdecydujemy się na zakup kominka pamiętajmy, żeby miejsce w którym będzie stał było odpowiednio uszykowane na jego montaż. Tak przedstawia się lista czynności, jakie należy wykonać przed zakupem:

  • Doprowadzenie instalacji gazowej, do wybranego przez nas pomieszczenia – tam, gdzie stanie nasz nowy kominek, z prostych względów musi pojawiać się także instalacja gazowa.
  • W świetle prawa, każde urządzenie gazowe wymaga posiadania zezwolenia na budowę. Jeśli jednak jest to nagła zmiana, musi być uwzględniona na aktualnych planach. Projekt instalacji gazowe musi być elementem projektu budowlanego.
  • Odpowiednie doprowadzenie rur z gazem i starannie wymierzona średnica rury (powinna ona wynosić maksymalnie 3-4 cale).
  • Szczegółowe przygotowanie komina (jeśli jest taka konieczność – nie zapominajmy, iż kominek może być zaimplementowany bez udziału komina w całym procesie. Wówczas jednak trzeba zatroszczyć się o odpowiednią wentylację za pomocą przewodu) – to zadanie dla zatrudnionych przez nas fachowców.

Wyżej wymienione punkty, wstępnych przygotowań są niezwykle istotne. Wiele z nich mamy możliwość zrobić sami, jednak najczęściej przedstawione przykłady są robione przez fachowców.

Design + wygoda

Podczas wyboru takiego urządzenia trzeba się kierować nie tylko indywidualnym poczuciem stylu, jak i funkcjonalnością. Dzięki temu, w jak szybkim tempie rozwija się rynek wolnostojących kominków gazowych mamy całą gamę wzorów do wyboru. Jesteśmy w stanie bez najmniejszych kłopotów dobrać design kominka do indywidualnych preferencji a także naszego pomieszczenia. Każdy jest w stanie wybrać coś dla siebie. Zyskujemy zatem nie tylko ogrzane, ale i rewelacyjnie wyglądające wnętrze. Kolejnym plusem jest, wygoda, jaką daje nam użytkowanie takiego rozwiązania jest nieoceniona. Nie ma obowiązku bowiem sprzątać pyłu i martwić się o brudną od sadzy podłogę. Możemy zapomnieć o obowiązku dokładania drewna, wystarczy włączyć dopływ gazu i cieszyć się pięknem płonącego ognia. Dodatkowo czeka na nas wiele wariantów, te odpalane tradycyjnie i te, które możemy odpalić przy pomocy pilota. Jest to rewelacyjne rozwiązanie dla osób, które zawsze marzyły o wygodnym i pięknym pomieszczeniu.

Jakie są zalety wybrania kominka gazowego?

Jest dużo zalet, powodujących, że coraz więcej osób decyduje się na zakup kominka gazowego, a nie tradycyjnego. Są to:

  • bezpieczeństwo – jest to jedna z najważniejszych rzeczy, przez które najczęściej wybieramy właśnie kominki gazowe wolnostojące zamiast klasycznych. Brak smogu i brak spalin w otoczeniu naszym i naszych bliskich, a do tego, nowoczesne modele posiadają profesjonalne systemy zabezpieczeń.
  • Zamiast drewna – wkłady kominkowe – w większości wykonane ze stali, przez co nie musimy martwić się obowiązkiem ich czyszczenia. Co oznacza – zero popiołu i konieczności dodatkowego sprzątania.
  • Niezwykle prosta obsługa – nasza rola zaczyna się i kończy na podpaleniu (przy pomocy pilota lub klasycznie) i regulacja wielkości płomienia.
  • Mała awaryjność tego rozwiązania i brak konieczności częstego i drogiego oczyszczania przewodów kominowych.

Powiązane