twoje wnętrza

Nowoczesne schody Gdańsk – przegląd trendów

Schody to główne rozwiązanie stosowane w pomieszczeniach prywatnych jak i publicznych, dające możliwość komfortowego przemieszczania się pomiędzy przestrzeniami. Znacząca jest ich funkcjonalność i stabilność, choć nie mniej ważny jest kształt i forma. Dziś przedstawimy ci aktualne trendy w wykończeniu schodów na zamówienie, tak aby nowoczesne schody doskonale komponowały się w twoim pomieszczeniu. Znajdziesz tu kluczowe informacje o najczęściej spotykanych rodzajach schodów, metodach wykończenia stopni oraz jak dopasować schody do stylu twojego domu.

Schody w stylu minimalistycznym

Gdy w twoich pomieszczeniach panuje minimalizm, a jesteś dopiero na etapie budowy domu, możesz postawić na schody wspornikowe, których struktura jest wyjątkowo uproszczona. Idealnie sprawdzi się w tym wypadku najprostsza barierka – przykładowo taka wykonana ze szkła. Podczas wyboru wykończenia stopni masz zupełną dowolność, może to być beton, kamień lub drewno, jednak masz możliwość wybrać także z dużej oferty płytek. Popularnym rozwiązaniem jest zastosowanie dobranego kolorystycznie do surowca wykończenia stopni do przylegającej ściany. Stworzy to idealne tło dla twoich schodów, same schody nie będą przytłaczały swoim gabarytem. 

Schody na zamówienie Gdańsk – tradycyjnie, w nowoczesnej aranżacji

Powierzchnię pod schodami można zorganizować na wiele sposobów. Ważne będzie to w szczególności w mniejszych przestrzeniach, aby maksymalnie zużytkować dostępną przestrzeń. Jeżeli szerokość biegów będzie wystarczająca, pod schodami możemy umieścić wygodną sofę, zaaranżować pracownię czy domowe biuro. Aby ta powierzchnia dobrze nam służyła, odpowiednio jest wybrać schody z zabudowanym czołem stopnia, by pył i piasek nie przedostawały się do przestrzeni, którą stworzyliśmy pod biegami. Istotne jest także połączenie barierki ze stopniami, wykorzystanie szklanej płyty przymocowanej bezpośrednio do stopni w miejsce tralek czy ażurowych wykończeń zda egzamin.

Schody na zamówienie Gdynia – zadbaj o swoje wnętrze

Naturalnie schody poza swoją podstawową funkcją są ważnym punktem każdego wnętrza. Zważywszy na swoją wielkość, a także połączenie dwóch przestrzeni, silnie zwracają na siebie uwagę. Schody są zatem ważnym elementem każdego wnętrza i dlatego należy dłużej pomyśleć nad ich kształtem, kolorystyką, czy strukturą surowców. Aby maksymalnie spersonalizować wybór schodów do swojego mieszkania warto zdecydować się na schody na zamówienie w Trójmieście.

Źródło: Stolmark

Powiązane