twoje wnętrza

Okna drewniane czy plastikowe?

Jakie okna zamontować?

Okna drewniane to okna przestarzałe, jakie powinno się powymieniać na okna nowoczesne. Prawda? Tak, ale nie do końca. Możemy obecnie zauważyć wyraźny wzrost popularności okien drewnianych. Czy to dobre rozwiązanie?

Wygląd a praktyczność w użyciu

Okna z drewna w swojej budowie nie są niewłaściwe, ale kiedy decydujemy się na tego rodzaju rozwiązanie, ma to związek przede wszystkim z naszymi preferencjami estetycznymi. Okna drewniane wymagają bowiem o wiele więcej zabiegów pielęgnacyjnych, by utrzymać je w dobrym stanie mimo że oferują dość komfortowe funkcje na przykład w przypadku szczelności i izolacji termicznej, są one drogie jak na swoje możliwości.

Mądrzejszym i bardziej ekonomicznym zastosowaniem są okna plastikowe, oraz okna z aluminium, mimo że to jest osobny temat. Tworzywa sztuczne są niedrogie i wytrzymałe, a jeśli potrzebujemy wyższej jakości estetycznej, ponieważ nowoczesny minimalizm zwykłych okien nie odpowiada, można zastosować okna ze specjalnymi okleinami przypominającymi powłokę drewnianą. Wykorzystanie tego rodzaju oklein podnosi cenę zakupu okna tylko w stopniu minimalnym.

Szukasz więcej informacji na temat okien? Poczytaj na: okna Mińsk Mazowiecki, okna grodzisk mazowiecki lub: okna Pruszków

Powiązane