twoje wnętrza

Szklane balustrady – plusy i minusy tego rozwiązania w Twoim domu

Jeśli chcesz, by twój balkon prezentował się znakomicie, musisz zastanowić się nad wyborem odpowiedniej balustrady. Szklane produkty tego rodzaju są coraz popularniejsze; decyduje się na takowe coraz więcej osób. Warto zatem wyjaśnić, z jakiego powodu warto wybrać ten materiał i czy ma jakieś znaczne wady. 

Czym charakteryzują się szklane balustrady

Przede wszystkim musisz zdawać sobie sprawę, że balustrady szklane warszawa są zrobione ze szkła hartowanego, które jest o wiele mocniejsze od tradycyjnego. Dlatego wszelkie obawy na temat solidności całej konstrukcji są zupełnie bezpodstawne. Ponadto balustrady szklane prezentują się niezwykle elegancko i gustownie – nie można odmówić im uroku. Pasują do niemal każdego rodzaju budynku. 

Korzyści z montażu szklanej balustrady

Cechuje je odporność na nieprzystępne warunki atmosferyczne – pod tym względem są praktycznie niezniszczalne. Fanom czystości na pewno spodoba się również fakt, że ich pielęgnacja jest niezwykle banalna; aby Twoja balustrada szklana była czysta, możesz zwyczajnie przetrzeć ją mokrą szmatką. Rzecz jasna opcją jest także stosowanie płynu do mycia szyb. 

To musisz wiedzieć

Balustrady szklane nie są jednak produktem bez skaz. Przede wszystkim zaniepokoić może ich cena, która znacznie przekracza kwotę, jaką należy uiścić za inne materiały stosowane do produkcji balustrad i ogrodzeń. Poza tym, choć pielęgnacja jest prosta i przyjemna, to widać na poszczególnych elementach każdy, nawet najmniejszy brud, co może irytować. Sceptycy tego rozwiązania mówią ponadto, że szklana balustrada nie gwarantuje jakiejkolwiek prywatności. 

Powiązane