twoje wnętrza

Szklane drzwi – do jakiego wnętrza będą pasować?

W jakich lokalach szklane drzwi będą się dobrze sprawdzać?

Szklane drzwi potrafią optycznie powiększyć przestrzeń, na dodatek sprawią, że lokal będzie bardziej jasny, niż taki z drzwiami z innego tworzywa. Warto pomyśleć o szklanych drzwiach jeśli nasz pokój jest mały – wtedy też doskonale będą pasować lustra i meble w jasnych barwach. Nie bez powodu szklane drzwi doskonale wpasowują się w styl skandynawski. Na dodatek jeżeli Twoje mieszkanie jest w stylu nowoczesnym czy też industrialnym to szklane drzwi także mogą być doskonałą decyzją.

Kolejne miejsce, do którego dobrze jest wstawić szklane drzwi to pokój, w którym nie ma okien. Dzięki takim drzwiom będzie wpadało o wiele więcej światła ponieważ szkło nie blokuje jego rozprowadzania. Dzięki temu kuchnia lub spiżarnia, w której nie ma okna, będzie mimo wszystko w niewielkim stopniu oświetlona przez promienie słoneczne.

Co mogą nam zaoferować szklane drzwi?

Jeśli nie bierzecie pod uwagę szklanych drzwi gdyż nie podoba Wam się perspektywa tego, że będą przezroczyste to powinniście ponownie rozważyć tę opcję. Tego rodzaju drzwi tworzone są za pomocą różnych gatunków szkła i oprócz tego tradycyjnego możemy znaleźć na rynku szkło optiwhite, piaskowane, matowe, a także kolorowe. Jeśli tylko znajdziecie profesjonalnego producenta – a taki na pewno jest w Warszawie (np. Vizjo-szkło – drzwi szklane) – to Wasze drzwi mogą być eleganckie, nowoczesne a także praktyczne. W dodatku szklane drzwi można swobodnie dekorować. Jest też opcja żeby nanieść na nie przeróżne wzory albo grafiki. Spowoduje to, że drzwi będą jedyne w swoim rodzaju. Poza montowaniem drzwi ze szkła dekoracyjnego możemy wykonać drzwi techniką fusingu szkła. Polega ona na topieniu ze sobą przeróżnych odmian i kolorów szkła, robiąc przy tym niezwykle dekoracyjne drzwi.

Na dodatek szkło umieszczone z innymi tworzywami, jak na przykład drewno, kamień albo ceramika, prezentuje się niesamowicie atrakcyjnie.

Największe zalety szklanych drzwi

Bez wątpienia największą zaletą drzwi ze szkła jest to, że gwarantują wizualne powiększenie pomieszczenia i dopuszczenie do niego większej ilości promieni słonecznych. Poza tym możliwość wykonania oryginalnych i jedynych w swoim rodzaju drzwi, oraz idealne zgranie ich z pozostałymi elementami mieszkaniu.

Następną zaletą jest łatwość w myciu ich. Szklane drzwi są bardzo sterylne i można je wielokrotnie myć i odkażać. 

Można również dodać, że drzwi szklane wcale nie muszą zabierać dużo miejsca ponieważ bez problemu kupicie takie przesuwane. W konsekwencji mogą być wykorzystane również w małych mieszkaniach.

Jak widać szklane drzwi mogą być bardzo ciekawym i funkcjonalnym dodatkiem do naszego mieszkania albo biura. Warto jednak zadbać o zaufanego producenta, który z pewnością zrobi je ze szkła hartowanego, tak żeby były również bezpieczne. Na pewno wyszukacie takiego w Warszawie.

Powiązane