twoje wnętrza

Targi branż rolet, bram i osłon przeciwsłonecznych

Międzynarodowe targi rolet i osłon przeciwsłonecznych organizowane są regularnie co 3 lata w Stuttgarcie. Jest to niezwykle istotne wydarzenie w tej branży zrzeszające ponad 1000 wystawców z całego świata. Targi te odbywają się na 10 halach o całkowitej powierzchni 124 000 metrów kwadratowych. Każdą edycję odwiedza ponad 65 000 gości ze 140 krajów. Wystawcy przedstawiają najnowocześniejsze rozwiązania w dziedzinie markiz, rolet, osłon przeciwsłonecznych, bram, drzwi oraz wiele innych. Warto wiedzieć, że część producentów czeka z prezentacją swoich najnowszych produktów właśnie na targi w Stuttgarcie. Hale targowe zlokalizowane są niedaleko lotniska i autostrady, co pozwala uczestnikom na bezproblemowe dotarcie na wydarzenie. Dużo firm, które wystawiają tam swoje wyroby, to firmy zagraniczne. W 2018 na 1027 prezentujących, aż 774 przyjechało spoza Niemiec.

Urozmaicony program  ramowy targów sposobem na sukces

Plan targów zaczyna się od wręczenia nagrody za Innowacyjność. Następnym punktem rozkładu są pokazy Młodych Talentów, oraz R+S Update, Forum Bram i Drzwi, pokaz Instytutu Techniki Okiennej. Dzięki wsparciu organizacji partnerskiej miały miejsce również warsztaty ES-SO (European Solar Shading Innovation). Warto zaznaczyć, że plan ramowy wzbogacono o specjalne wydarzenia skierowane do konkretnych grup docelowych. Na pewno targi w Stuttgarcie są okazją do pogłębienia specjalistycznej wiedzy i wymiany doświadczeń ze specjalistami w zakresie rolet okiennych, markiz, a także drzwi. Grafik jest starannie ułożony, aby jak najlepiej odpowiedzieć na potrzeby rynku. Goście mogą na żywo poznać nowości w branży, oraz przyjrzeć się rozwiązaniom w zakresie bezpieczeństwa, komfortu, efektywności energetycznej oraz automatyzacji.

Nowości w organizacji targów?

Ostatnia edycja wystaw miała miejsce w 2018 roku. Zoptymalizowano wówczas powierzchnię hali tak, aby dział „Outdoor.Ambiente.Living” miał o wiele więcej przestrzeni wystawienniczej. To właśnie tam hotelarstwo i gastronomia mogły prezentować swoje innowacje, co więcej w Rothausapark miały miejsce ekspozycje specjalne poświęcone szczególnie tej branży. Współczesne systemy w branży są na tyle elastyczne, że można je zastosować niemal w każdych rozwiązaniach architektonicznych, oraz wyróżniają najnowszymi rozwiązaniami technicznymi i ponadczasowym wzornictwem. Z całą pewnością wart uwagi jest również dział „Smart Home”, na którym miało miejsce dużo wykładów a także dyskusji. Swoimi doświadczeniami podzielili się m. in. specjaliści od rozwiązań antywłamaniowych, architekci oraz nabywcy. Każdego dnia targów zaplanowano inny temat przewodni jak np.:

  • komfort,
  • zabezpieczenia antywłamaniowe,
  • efektywność energetyczna,
  • montaż innowacyjnych rozwiązań.

Dzięki temu każdy z tych tematów mógł być szczegółowo omówiony. Nie zapomniano także o kwestiach sprzedaży najnowocześniejszych rozwiązań w tej dziedzinie. Na wystawie w 2018 roku po raz pierwszy zorganizowano międzynarodowy kongres Automatic Doors. Targi są niewątpliwie okazją do wyznaczenia pewnych ścieżek w branży. Przykładem mogą być rolety, które są coraz szybsze, bardziej zautomatyzowane i są inteligentne. Obecnie rolety poza zapewnianiem bezpieczeństwa, zwiększają także efektywność energetyczną budynków. Również bramy nie zostają w tyle pod tym względem. Dzięki zastosowaniu współczesnych rozwiązań technologicznych w zakresie napędów są również bardziej komfortowe. Na pewno ważnym aspektem w dziedzinie drzwi jest ochrona przeciwpożarowa i bezpieczeństwo przed zadymieniem. Jeśli chodzi o zabezpieczenia przeciwsłoneczne, to w tym dziale zaprezentowano współczesne wzornictwo w połączeniu z nowoczesną techniką. Na pewno i w tym przypadku nie pominięto bardzo ważnej kwestii jaką jest efektywność energetyczna zarówno jeśli chodzi o osłony zewnętrzne, jak i wewnętrzne.

Polscy producenci na targach 

Targi w Stuttgarcie są na pewno wydarzeniem ogólnoświatowym, dlatego nie mogło zabraknąć na nich najważniejszych polskich producentów rolet, drzwi i markiz. Na targach, które miały miejsce w 2018 roku przybyła liczna grupa polskich dziennikarzy, gości czy wystawców. Swoją ofertę innowacyjnych rozwiązań pokazało wówczas aż 39 polskich firm.

Przeniesione targi z 2021 roku

Targi w 2018 roku odniosły ogromny sukces, zdecydowanie przewyższając oczekiwania organizatorów, głównie dzięki rozbudowie powierzchni wystawowych. Następna edycja miała odbyć się 3 lata później, czyli w 2021 roku. Niestety, ostatnie targi zostały odwołane przez wzgląd na na pandemię. Najbliższa edycja targów odbędzie się na początku 2022 roku. Po długich dyskusjach z najistotniejszymi wystawcami, partnerami targów a także ze stowarzyszeniami branżowymi podjęto tę decyzję. Mimo wszystko w zaplanowanym terminie odbyła się elektroniczna wersja targów R+T digital. Na potrzeby branży stworzono bezpieczną platformę, która pozwoliła na wystawcom swobodny kontakt online. Dzięki temu możliwa była wymiana informacji między wystawcami i gośćmi.

Wyjazd na wydarzenie dla zwiedzających

Targi w Niemczech od wielu lat szczycą się znacznym powodzeniem i zainteresowaniem zwiedzających. Jest to ważne wydarzenie dla osób zainteresowanych najnowszymi technologiami w branży osłon przeciwsłonecznych, bram, markiz, drzwi i wielu innych. Systematycznie co trzy lata wystawcy z całego świata gromadzą się, aby pokazać innowacyjne rozwiązania w branży. Jednakże wyjazd na tego typu wydarzenie może być kłopotliwy, dlatego można skorzystać z oferty firm organizujących tego rodzaju wyjazdy. Może z tego skorzystać zarówno odwiedzający, jak i wystawca. Dzięki temu można mieć pewność, że najdrobniejsze szczegóły wyjazdu będą dobrze zaplanowane od a do z. Dzięki temu wystawca może skupić się na prezentacji produktu, a nie na organizowaniem dojazdu czy noclegu.

Powiązane