twoje wnętrza

Typowy dzień w przedszkolu

Przedszkole pełni bardzo istotną misję w kształtowaniu najmłodszych. To w tym miejscu zazwyczaj mają pierwszy kontakt z rówieśnikami. Przedszkole zapewnia dzieciom szereg aktywności starając się uczyć i rozwijać poprzez zabawę.

Jeśli chcemy by nasze dziecko rosło harmonijnie i wszechstronnie się rozwijało warto wybrać odpowiednie przedszkole. Aktualnie szukając przedszkola w Gorzów można się spotkać z bardzo ciekawą ofertę.

Harmonogram zajęć można spokojnie dostosować do zainteresowań syna czy córki. Bazując na programie przedszkola w Gorzów dobrze jest się przyjrzeć normalnemu dniu spędzonym przez najmłodszych.

Ile czasu spędza dziecko w przedszkolu?

Dziecko na etapie usamodzielniania się spędza w przedszkolu dużo czasu. Gdy rodzice malca są w pracy nad bezpieczeństwem dziecka czuwają pracownicy przedszkola. Dzięki nim, pod nieobecność rodziców młody człowiek ma możliwość lepiej poznawać świat.

Posyłając dzieci do przedszkola w Gorzów rodzic dostaje gwarancję, że dziecko spożytkuje swój czasnależycie. Mowa o 8-10 godzinach dziennie – tyle około trwa dzień w przedszkolu.

W tym czasie opiekunowie starają się inspirować i aktywizować wyobraźnię. Ma to miejsce z wykorzystaniem różnego rodzaju gier i zabaw oraz pomocy naukowych.

W przedszkolu dzieci mogą aktywnie spędzać czas poprzez ruch, taniec, śpiew i muzykę. Coraz częściej też maluchy mają opcję nauki języków obcych. Istnieją również przedszkola specjalistyczne – skupione przykładowo na sporcie, sztuce czy językach obcych.

Jakich zajęć można spodziewać się w przedszkolu?

Klasyczny dzień w przedszkolu odbywa się zgodnie z harmonogramem przygotowanym przez wychowawców. Uczy to najmłodszych dyscypliny i organizacji. Rosnąca osoba musi należycie się odżywiać, w związku z tym nie powinno dziwić, że zajęcia rozłożone są między posiłkami.

Pierwszy etap gier i zabaw mamy zatem przed śniadaniem. Po przybyciu do przedszkola dzieci witają się wzajemnie i mają czas na zabawę. Następnie cała grupa je śniadanie, które w pewnym sensie kończy pierwsze aktywności.

Po zabawie i śniadaniu pora na zajęcia wychowawczo-dydaktyczne. Ich przebieg często się zmienia, tak by dzieci nie czuły monotonii. Są to zajęcia z zakresu gimnastyki ogólnorozwojowej, rytmiki, poznawania liter czy zajęcia językowe. Ten czas jest podsumowywany drugim śniadaniem – po wysiłku trzeba uzupełnić energię.

Przedszkola w Gorzów kładą też duży nacisk na spędzanie czasu na zewnątrz. Spacery, wyjścia do parków lub lasów nie tylko pozwalają zdrowo spędzić czas, ale dają też szansę poznania bliżej natury. Po harcach kolejny posiłek – tym razem obiad.

Po obiedzie dzieci często odpoczywają. Natomiast po pobudce znowu jest czas na zabawę i naukę moderowaną przez wychowawców.

Kryteria wyboru właściwego przedszkola

Wybór dobrego przedszkola to nie lada wyzwanie. Trzeba wziąć pod uwagę nie tylko zainteresowania i predyspozycje dziecka, ale także opinie przedszkola, zakres możliwości i poziom bezpieczeństwa.

Dzieci w wieku przedszkolnym potrzebują dużo uwagi, dlatego należy mierzyć w nieco mniejsze grupy, gdzie maluch dostanie więcej uwagi.

Dobrze też, by przedszkole miało dobre wyniki w kształceniu dzieci. Pierwsze społeczne interakcje bez wątpienia wywrą duży wpływ na późniejszy rozwój pociechy.

Powiązane