twoje wnętrza

W co powinna być zaopatrzona dobra hurtownia budowlana?

Gałąź budowlana rozkwita się bardzo szybko. Popyt na usługi budowlane nie zmniejsza się, a przedsiębiorstw proponujących swoje usługi w tej branży nieustannie przybywa. Aby sprostać stale wzrastającemu zapotrzebowaniu na materiały budowlane, hurtownie muszą bardzo dokładnie planować swój asortyment. Najwygodniej dla klienta byłoby, gdyby można było całościowo zaopatrzyć się w materiały potrzebne do budowy domu – od tradycyjnej cegły, aż do wyposażenia łazienek czy kuchni. Oczywiście poszukując odpowiednich materiałów budowlanych oprócz dobrej jakości, warto zwracać również uwagę na koszty Budowa domu na pewno nie jest małym wydatkiem i w takiej sytuacji liczy się każda złotówka. Dlatego należy rozeznać się na rynku budowlanym i znaleźć właściwą hurtownię, która posiada pełen asortyment, dobrej jakości materiały budowlane a także umiarkowaną cenę. Te wszystkie punkty sprawią, że trudne zadanie jakim jest wybudowanie własnego domu, stanie się choć odrobinę łatwiejsze. 

Z czego buduje się dom?

Wiele osób musi podjąć ważną, życiową decyzję jaką jest wybudowanie lub zakup własnej nieruchomości. Kiedy już zdecydują się na budowę, poza formalnościami muszą zmierzyć się ze znalezieniem odpowiednich specjalistów a także zakupem potrzebnych materiałów budowlanych. Istotne, aby nieruchomość od samego początku powstawała z odpowiednich, wytrzymałych materiałów, które zapewnią niezawodność i funkcjonalność przez wiele lat. Po wybudowaniu domu nowy właściciel z pewnością chciałby móc się do niego wprowadzić i bezproblemowo mieszkać, zamiast martwić się o potencjalne poprawki i następne remonty. Dlatego już na etapie planowania zakupów warto wybrać odpowiednią hurtownię, w której przyszły właściciel domu będzie mógł kompleksowo się zaopatrzyć. Jakie materiały są niezbędne przy budowie fundamentów? Najistotniejsze z nich to:
  • cement,
  • piasek,
  • stal zbrojeniowa,
  • bloczki betonowe.
Z pewnością, nie można również zapomnieć o styropianie do ocieplenia fundamentów, rurach kanalizacyjnych, foliach do fundamentów i wiele innych. Przy poszczególnych krokach budowy domu takich produktów będzie coraz więcej. W kolejnych krokach potrzebne będą cegły lub pustaki, zaprawy, rury i kable do przyłączy, drewniane belki czy inne materiały do budowy dachu. Lista jest naprawdę długa i o ile beton warto zamówić w specjalnej wytwórni, tak wszelkiego rodzaju kable, rury, folie, tynki można kupić w hurtowni budowlanej.

Materiały potrzebne do wykończenia wnętrza domu

Kiedy zakończy się podstawowy etap budowy domu, uzyskamy wszelkie pozwolenia oraz niezbędne przyłącza zostaną już podłączone można przejść do kolejnego kroku czyli wykończenia wnętrz. Uważa się, że jest to najdroższy etap budowy nowego domu. Bez wątpienia wszystko zależy od kupionych materiałów a także wizji właścicieli. Niektórzy starają się od razu wyremontować całość i dopiero wtedy wprowadzić się do takiego domu, inni natomiast robią to etapami remontując poszczególne pomieszczenia już po przeprowadzce. Materiały niezbędne przy wykańczaniu domu również można znaleźć w dobrej hurtowni budowlanej, są to:
  • farby,
  • podłogi,
  • armatura łazienkowa,
  • płytki,
  • listwy,
  • grzejniki.
Z pewnością ta lista niezbędnych materiałów jest o wiele dłuższa i uwazględnia ona zarówno materiały, przy których bardzo ważna jest trwałość jak np. podłogi oraz takie, przy których nie jest ona ptrzebna, czyli np. taśma malarska.

Gdzie kupować materiały budowlane?

Chcąc zakupić w produkty budowlane naczęściej mamy do wyboru trzy rozwiązania: sklep budowlany, hurtownia budowlana lub market. Z całą pewnością każde z tych rozwiązań ma swoje minusy i plusy, które należy starannie przemyśleć. Market budowlany ma bardzo rozbudowany wybór, ale nie zawsze można znaleźć tam produkty renomowanych producentów. Zazwyczaj też jakość obsługi klienta jest niższa niż w sklepie. Hurtownia natomiast, posiada ona trochę mniejszy asortyment niż market, ale znacznie bardziej troszczy się jakość obsługi klientów, częściej też możemy liczyć na profesjonalną radę. W przypadku sklepu budowlanego to jego główną zaletą jest to, że można go znaleźć w niewielkich miejscowościach jak np. Kartuzy – materiały budowlane. Najczęściej market, lub hurtownia znajdują się w dużych miastach. Niestety wadą sklepu budowlanego jest to, że możemy napotkać tam zdecydowanie wyższą ceną a także mniejszym wyborem. Sklepy budowlane zazwyczaj oferują doskonałą jakość produktów i zawsze służą profesjonalną radą. Dlatego wybierając odpowiednie źródło zaopatrzenia trzeba zrobić rozeznanie w okolicy, a także sprawdzić dostępność potrzebnych produktów. Jeśli nieruchomość położona będzie w małej miejscowości, w której nie ma odpowiedniego miejsca gdzie można zakupić materiały, warto pojechać do dużego miasta. Wybudowanie domu jest inwestycją na lata, z tego powodu warto zatroszczyć się, aby materiały z jakich będzie wybudowana były jak najlepszej jakości.  

Powiązane