twoje wnętrza

Wybór firmy do założenia fotowoltaiki

Fotowoltaika jest coraz bardziej popularna. Nie ma w tym nic dziwnego – posiada mnóstwo zalet, których przypisać nie można tradycyjnym sposobom pozyskiwania energii elektrycznej. Z uwagi na coraz większą popularność na rynku działa coraz więcej firm wykonujących montaż paneli fotowoltaicznych. W związku z tym pojawia się pytanie co trzeba uwzględnić, wybierając firmę, aby postawić na tą naprawdę dobrą.

Jeśli mieszkasz w województwie Pomorskim – z pewnością zainteresuje Cię oferta Eco-synergia

Zastanawiając się nad wyborem firmy mającej w ofercie montaż paneli fotowoltaicznych, należy pamiętać, że w dużej mierze to właśnie wybrana firma odpowiedzialna jest za sukces całej inwestycji. Bez wątpienia nie należy więc stawiać na pierwszą firmę, którą znajdziemy. Powinna to być decyzja dokładnie przemyślana.

Panele słoneczne na obszarze Pomorskiego kładzie też Sollab

Czy firma posiada certyfikat potwierdzający kwalifikacje?

Jeszcze zanim złożymy na umowie swój podpis koniecznie trzeba zapytać czy firma, z którą zamierzamy rozpocząć współpracę posiada certyfikat będący potwierdzeniem kwalifikacji instalatorów OZE. Każdy z pracowników , którzy zatrudnieni są w firmie powinien bowiem mieć za sobą odpowiednie przeszkolenie w zakresie montażu paneli słonecznych. Dobrze jest dopytać czy firma ma swoich pracowników, czy korzysta z usług podwykonawców, których jakość pracy nierzadko pozostawia wiele do życzenia. Koniecznie trzeba też dowiedzieć się na jakich urządzeniach bazuje dana firma. Powinna ona wykorzystywać komponenty wyłącznie od znanych i rzetelnych producentów.

Jakie pytania jeszcze warto zadać?

Chcąc powierzyć montaż paneli fotowoltaicznych, koniecznie należy w trakcie rozmowy wstępnej zapytać o takie kwestie, jak:

  • projekt;
  • montaż;
  • obsługa;
  • gwarancja;
  • usuwanie ewentualnych awarii.

Firma, z której usług zamierzamy skorzystać powinna zapewniać wykonanie projektu. Nie brakuje firm wykonujących projekty absolutnie za darmo. Niektórzy mówią, aby porównać ze sobą projekty przygotowane minimum przez dwie firmy, zwracając wyjątkową uwagę na moc , którą zaproponowano. Ustalić należy też szczegóły , które dotyczą montażu. Warto zapytać jak długo trwa montaż paneli, a także jak długo trzeba czekać na rozpoczęcie prac. Warto przy tym pamiętać, że czasem opłaca się poczekać, jeżeli firma jest naprawdę dobra i pracuje na wysokim poziomie. Fotowoltaika jest na ogół bezobsługowa. Warto jednak dopytać czy można liczyć na pomoc jeśli wystąpią jakieś problemy. Istotną kwestią jest też gwarancja. Zawsze trzeba upewnić się jaką gwarancję gwarantuje firma wykonująca montaż paneli, a także jaki jest jej zakres. Wprawdzie panele słoneczne raczej się nie psują, ale zawsze warto mieć wyjście awaryjne na taką ewentualność. Można dopytać też o dofinansowanie. Wiele firm pomaga w jego uzyskaniu, co znacznie obniża koszt wykonania instalacji.

Gdzie znaleźć firmę montującą panele słoneczne?

Znalezienie firmy oferującej montaż paneli słonecznych nie jest obecnie problemem. Przykładem jest na przykład województwo pomorskie, w którym takich firm nie brakuje. Zawsze można wspomóc się Internetem. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce internetowej frazę „montaż paneli słonecznych”, aby błyskawicznie znaleźć firmę montującą panele w danym regionie.

Montaż paneli słonecznych należy powierzyć mającej bogate doświadczenie firmie działającej na wysokim poziomie. Na szczęście aktualnie znalezienie takiej firmy nie jest trudne.

Powiązane