twoje wnętrza

Zastosowania siatek zgrzewanych

Siatki zgrzewane znajdują zastosowanie niemalże wszędzie. Ciężko ukryć, że najczęściej sotsuje się jej w przemyśle, architekturze a także w rzeczy samej w budownictwie. Będziemy je widywać wykorzystane do do ogrodzenia domków jednorodzinnych, ogrodów, a także całej posesji. Także często wykorzystuje się ją do osłaniania drzewek lub budowy klatek które są stosowane do hodowli zwierząt. Niewątpliwie, że siatki zgrzewane mają dużo większe zastosowanie niż siatki osłonowe, które znajdują zastosowanie na halach sportowych, wysypiskach śmieci, hodowlach, ogrodach, na rusztowaniach, przeciw ptakom, na balkonach.

Jak wygląda produkcja siatek zgrzewanych?

Siatki zgrzewane są wykonywane z drutów stalowych, ocynkowanych, kwasoodpornych, sprężynowych, żaroodpornych, miedzianych, pokrytych otuliną PCV. Siatki są w posiadaniu specjalnie formowanych oczek które mają eleganckie zakończenie. Nie zapominajmy, że konstrukcja siatki jest mocniejsza dzięki temu, że druty są zgrzewane w każdym miejscu skrzyżowania.

Zastosowanie siatek zgrzewanych

– budownictwo – siatki tego typu znajduje zastosowanie w budownictwie. Stosuje się ją jako element siatki która służy do budowy do budowy osłon, sufitów podwieszanych, boksów, ścianek działowych lub balustrad. W związku ze swoją budową wykorzystuje się ją również do budowy barier ochronnych, a także urządzeń wentylacyjnych.

– hodowla zwierząt – z tej siatki buduje się wolier dla ptaków, klatek, wybiegi i gołębniki. W związku z wysoką wytrzymałością siatek zgrzewanych buduje się z nich pułapki na szkodniki które nie dadzą rady przegryźć takiego materiału,

– przemysł – siatki tego typu znajdują zastosowanie w zabezpieczaniu maszyn produkcyjnych, jako przegrody regałowe, kosze druciane, zabezpieczenie linii produkcyjnych, pojemniki transportowe, półki siatkowe, kosze wysypowe.

Tym co wyróżnia siatki tego typu jest łatwy montaż.

Powiązane