twoje wnętrza

Zobacz które wnętrzarskie trendy będą w modzie w bieżącym roku.

Trendy wnętrzarskie w 2022 roku w większości będzie podobne do tych z ubiegłego roku, aczkolwiek pojawi się także kilka nowości, które zaskoczą wielu. Bieżący rok skupia się w dużej mierze na ekologii, jak i na rzeczach ręcznie robionych.

Sprawdź jakie barwy będą modne we wnętrzarstwie w tym roku

Meble zrobione z wegańskich materiałów jest to integralny element trendów we wnętrzarstwie w tym roku. Kolorem przewodnim tego sezonu jest zielony. Projektowanie wnętrz w Warszawie w tym roku kładzie nacisk na zielone akcenty w urządzanych wnętrzach. Najbardziej popularne są intensywne barwy kojarzące się z kryształami. 

Oprócz koloru zielonego w modzie będzie jeszcze fiolet. Fioletowy nie był dawno widziany w trendach wnętrzarskich. Jako ciekawostkę dodamy, że odcień fioletowy był najpopularniejszy w kolorowych latach 80. W bieżącym roku najmodniejszy jest odcień ametystu, bzu bądź borówki.

Niemniej jednak obecne trendy w dekoracji wnętrz będą łaskawe także dla entuzjastów minimalistycznych wnętrz bo modne będą również  ziemiste kolory, takie jak  gliniana szarość, beż, karmel.

Zobacz Jakie meble wpiszą się w trendy w 2022 roku

W 2022 w dalszym ciągu w trendzie będą meble systemowe. Są one od kilku sezonów dużą popularnością. Nic w tym dziwnego, z uwagi na ich ogromną praktyczność.  Meble modułowe które będa w modzie w 2022 zaskoczą nas nisko umieszczonym siedziskiem które jest wyraźnie zainspirowane designem azjatyckim.

Warto również nadmienić, że najnowsze moda w wnętrzarstwie bardzo odnoszą się do mody z lat 80. 

Jakie tkaniny jest w modzie w bieżącym roku? – sprawdź to!

Aranżacje wnętrz, zwłaszcza sypialni w 2022, oparte są na miękkich tapicerkach a także przyjemnych dla dłoni tekstyliach. Wygraną tkaniną będzie welur, jest on nie tylko miękki, to jeszcze świetnie odbija światło, dzięki czemu jest to świetny materiał do eleganckich domów.
Warto również dodać, że plany wnętrz w 2022 oprócz weluru wykorzystują tkaniny lniane. Projektanci wnętrz, których miejscem pracy jest przykładowo Warszawa lubią tapicerki o konkretnym splocie, lniane posłanie oraz cieniutkie lniane zasłony które są w stanie nadać modernistycznym wnętrzom lekkiego, rustykalnego zabarwienia. 

Zobacz jakie kamienie w bieżącym roku wpasowują się w modę!

Marmur – to właśnie ten  luksusowy i chłodny minimalistyczny kamień jest trendem tego roku. Ten kamień używa się do tworzenia między innymi  stołów, stolików czy też blatów kuchennych.
Ponadto w 2022 w nowoczesnych wnętrzach nie brakuje różnorodnego kamieni. Możemy go spotkać w formie kafelków ściennych, bądź część mebli oraz materiał, z którego powstają dodatki.

Sprawdź z jakiego powodu w tym roku ekologia jest aż tak ważny w trendach wnętrzarskich

Wszystko wskazuje na to, że moda na ekologię w pełni wpasowały się do branży dekoracyjnej. Moda wnętrzarska na bieżący rok jasno stwierdzają, że świadomość ekologiczna jest bardzo ważna. Przedsiębiorstwa meblowe ścigają się w tworzeniu mebli i dodatków z ekologicznych materiałów.
Jednakże nie oznacza to, że za wszelką cenę musisz wyposażyć swoje mieszkanie designerskimi ekoprzedmiotami. W recyklingowe trendy we wnętrzach idealnie wpiszą się meble z palet, a także kupione na pchlich targach. Możesz także wyszukać ciekawe meble z okresu PRL-u, które w roku 2022 też są w modzie. Reasumując podstawą ekologicznego trendu jest przecież ograniczenie konsumpcji.

Sprawdź jakie style wnętrzarskie w tym roku dopasowują się trendy!

Style wnętrz w 2022 roku będą bardzo kontrastowe. Po pierwsze można zaobserwować, modę na styl klasyczny a także fascynację środowiskiem naturalnym, z drugiej stronu widzimy trenda na ekstrawaganckie eksplozje kolorów i kształtów. Ponadto w 2022 roku powróciła do nas moda z lat 80. Zauważamy też u projektantów inspirację stylem orientalnym.

Powiązane